Jak zacząć robić tatuaże

Jak zacząć robić tatuaże

Jesteś miłośnikiem tatuaży i marzysz o rozpoczęciu kariery jako tatuażysta? Nie wiesz, jakie kroki powinieneś podjąć, by spełnić swoje marzenie? Przeczytaj nasze porady i dowiedz się, jak rozpocząć swoją przygodę z robieniem tatuaży.

Co jest niezbędne do robienia tatuaży?

Aby możliwe było wykonywanie zawodu tatuażysty, potrzebny nie jest tylko odpowiedni sprzęt, lecz także niezbędna wiedza. To właśnie dzięki niej będziesz wiedział, w jaki sposób go użyć. Aby nabyć właściwy sprzęt, możesz skorzystać z oferty polskich dystrybutorów akcesoriów do tatuażu lub też zakupić go za granicą. Zestaw startowy powinien zawierać takie elementy jak: maszyna, kable oraz zasilacz. Należy dobrze przemyśleć ten wybór, ponieważ tylko właściwe dobranie sprzętu pozwoli na wykonywanie tatuaży jak najlepsi tatuażyści.

Jak zacząć robić tatuażeJeżeli już posiadasz to, co jest konieczne do rozpoczęcia swojej przygody z robieniem tatuaży, musisz widzieć jak jej używać. Jedną z opcji jest zapisanie się na profesjonalny kurs, z którego poznasz tajniki tatuażu od podstaw. Szkolenie takie obejmuje również kwestie związane z bezpieczeństwem i higieną pracy, a także m.in. z przygotowaniem stanowiska i sprzętu do pracy. Drugą możliwością jest samodzielna nauka. W tym przypadku doskonale sprawdzi się Internet: liczne artykuły poświęcone tatuażom oraz tutoriale. Plusem tego rozwiązania jest niemała oszczędność środków, które możesz poświęcić na inny cel.

Swoją przygodę z tatuażami, warto rozpocząć od zrobienia sobie tatuażu. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ tylko w ten sposób możesz pozbyć się oporów w tatuowaniu innych ludzi. Decydując się na usługi oferowane przez najlepsze studio tatuażu, możesz także dokładnie przyjrzeć się ich pracy oraz stosowanym technikom. Kolejnym krokiem jest próba samodzielnego wykonania tatuażu. Pozwala to na dostrzeżenie, w jaki sposób wbijać igłę, a także jak to robić w sposób jak najmniej bolesny. W ten sposób przyjrzysz się także, w jaki sposób przebiega proces gojenia się skóry po zrobieniu tatuażu. Pewne jest, że do tego, aby być dobrym tatuażystą, potrzebne są długie godziny spędzone na ćwiczeniach praktycznych.

Jak powinny wyglądać pierwsze tatuaże?

Kiedy już wykonasz sobie tatuaż, który właściwie się zagoi, możesz przystąpić do wykonywania tatuaży innym osobom. Poinformowanie znajomych o rozpoczęciu swojej przygody z tatuowaniem może być doskonałym sposobem na nabycie potencjalnych klientów. Pierwsze warto wykonywać za darmo, przede wszystkim po to, by nabrać wprawy i doskonalić swoją technikę. W ten sposób osoby tatuowane są świadomi tego, że coś może pójść nie tak. W innym wypadku mogą zaoszczędzić nieco pieniędzy, gdyż jak wiadomo, koszt tatuażu w profesjonalnym studiu, nie jest mały.

Naukę wykonywania tatuaży dobrze jest rozpocząć od wykonywania małych wzorów. Powinny one składać się wyłącznie z linii. Dlaczego to jest istotne? Otóż jak się okazuje, opanowanie linii jest konieczne do przejścia na kolejny etap, jakim jest cieniowanie. Dlaczego jeszcze warto wykonywać niewielkie wzory? Są one na tyle wymagające, że potrzebne jest całkowite skupienie podczas ich wykonywania, utrzymane nawet przez kilka godzin. Nie jest to łatwe zadanie, jednak możliwe do zrealizowania. Tylko w ten sposób możesz stopniowo rozwijać swoje umiejętności, by z czasem przejść na kolejny stopień trudności podczas robienia tatuaży.

Jak wybrać odpowiednią maszynkę do robienia tatuaży?

Jak już wspominaliśmy, kluczową kwestią jest dobór właściwego sprzętu. Jednym z nich jest maszynka do robienia tatuaży. Zapewne odwiedzając dobre studio tatuażu, zauważyłeś, że jej wybór nie może być przypadkowy. Czym tak właściwie jest to urządzenie? Otóż jest to nic innego, jak ręczna maszynka, która jest wykorzystywana przez tatuażystę do wykonania tatuaży. Może być również znana jako pistolet do tatuażu. Składa się ona z takich części jak: zwoje i sprężyny, uchwyt, rurka z imadłem, śruby, oprawa oraz uchwyt igły.

Znaleźć możemy kulka rodzajów maszynek, m.in.: obrotowe, pneumatyczne oraz cewkowe. Każda z nich ma swoje plusy i minusy. Najtańszym modelem jest cewkowa maszynka do tatuażu, która cechuje się wysoką mocą i wydajnością. Plusem maszynki obrotowej jest jej lekkość. Na uwagę zasługuje również fakt, iż może powodować ona mniejsze podrażnienie skóry niż inne rodzaje maszynek. Z kolei pneumatyczna maszynka, mimo iż droższa, wymaga mniej pracy.

Jeżeli jeszcze nie wiesz, czy tatuaże to coś dla ciebie, możesz zdecydować się na zakup używanego urządzenia. Niezależnie jednak, czy postawisz na nowy model, czy też z drugiej ręki – nie może on posiadać uszkodzonych elementów. Dlatego też tatuażyści zalecają dokładne przetestowanie sprzętu. Do tego niezbędne może być odwiedzenie sklepu stacjonarnego. Tylko to rozwiązanie pozwoli na dokładne przyjrzenie się poszczególnym jej elementom. Z kolei kupując używany model, musisz upewnić się, że wszystkie jego części są w stanie idealnym. Powinny być także czyste oraz bezpieczne w użyciu. W ten sposób możemy nabyć sprzęt, który pomimo niższej ceny, pozwoli na wykonanie tatuaży dobrej jakości. Należy jednak wystrzegać się fałszywych maszynek, które rozstały zrobione przez osoby nieposiadające niezbędnej wiedzy o prawdziwym tatuażu.