Jak otworzyć pokrywę rewizyjną rolety
Jak otworzyć pokrywę rewizyjną rolety – rolety zewnętrzne są obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem, które w szczególności wykorzystywane jest przy okazji obiektów takich, jak sklepy z przestronnymi witrynami, czy obiekty mieszkalne, usytuowane na parterze. Producenci świadomi są, iż w trakcie użytkowania rolet może zajść sytuacja, w której serwis, czy naprawa będą niezbędne. Dlatego w instrukcji bardzo dokładnie opisany jest sposób, w jaki należy zdjąć pokrywę rewizyjną. Jaką funkcję pełni?
Można określić pokrywę jako rodzaj ochronne klapy, która jest stosunkowo łatwa w zdjęciu. Pozwala to na wygodny dostęp do środka puszki rolety, gdzie znajduje się mechanizm odpowiedzialny za jej zwijanie oraz rozkładanie. W przypadku zerwania któregoś z elementów, jak też zablokowania się rolety, można samodzielnie otworzyć pokrywę, postępując zgodnie z instrukcji. Jeśli ktoś takiej nie posiada zawsze może sprawdzić model swojego produktu i odszukać informacje na stronie producenta. Może się zdarzyć, iż pokrywa rewizyjna zdejmowana jest w standardowy sposób. W którym miejscu należy jej szukać?
Puszka rolety – gdzie jest montowana?
Trzeba pamiętać, iż rolety wewnętrzne są elementem, który często ma za zadanie nie tylko ograniczyć nagrzewanie się pomieszczenia, czy ilość promieni słońca, które wpadają do pokoju. Często pełni funkcję ochronną. Rolety antywłamaniowe są obecnie rozwiązaniem bardzo popularnym, które cieszy się sporym zainteresowaniem tak samo samo ze strony klientów prywatnych, jak również biznesowych. Każdy produkt tego typu podlega klasyfikacji jakości antywłamaniowej. Im wyższe oznaczenie, tym lepszym elementem ochronnym jest roleta. Przyjmuje się sześciostopniową skalę. Z tego najwyższej trwałości produkty realizowane są wyłącznie na prywatne zamówienie. Bez względu na jakość antywłamaniową cechą wspólną rolet zewnętrznych jest sposób ich montażu. Puszka rolety umieszczona jest w środku obiektu. Dlaczego tak się dzieje? Z uwagi, iż można znaleźć tam element taki, jak puszka rewizyjna, bardzo łatwy w usunięciu, umiejscowienie puszki na zewnątrz stanowiłoby łatwy łup dla włamywaczy. Przy użyciu prostych narzędzi mogliby uzyskać dostęp do mechanizmu rolety, co znacząco mogłoby ułatwić jej zdemontowanie.
W jaki sposób zdjąć pokrywę rewizyjną?
Element ten został zaprojektowany z myślą o ekipach serwisowych i montażowych, jak też użytkownikach rolet. Czasem dochodzi do sytuacji, w której dostęp do puszki jest niezbędny. Zamiast stosować skomplikowany system, który umożliwia dostęp do jej wnętrza, wykorzystano prostą klapę zatrzaską. Biorąc pod uwagę, iż puszka i tak mieści się w środku domu, gdzie dostęp do niej mają tylko użytkownicy danej przestrzeni, prostota jest tutaj tylko i wyłącznie ułatwieniem dla właścicieli rolet. By otworzyć pokrywę najlepiej dysponować odpowiednim narzędziem. Przypomina ono śrubokręt płaski, jednak każdy producent zaleca stosowanie wyłącznie profesjonalnych narzędzi, dedykowanych pokrywom rewizyjnym. Narzędzie, płaską częścią, należy włożyć w szczelinę pomiędzy pokrywę a boczną ściankę puszki, a następnie lekko podważyć. Taką czynność wykonuje się na całej długości puszki. W efekcie można w wygodny sposób zdjąć pokrywę rewizyjną, którą następnie zakłada się równie łatwo i sprawnie.
Montaż rolet – w jaki sposób przymocować je do ściany?
Jeśli chodzi o rolety dzień i noc ich montaż jest bardzo łatwy. Wystarczy wykorzystać podstawowe narzędzia, jak poziomica, wkręty, śrubokręt i młotek. Tego typu elementy są bardzo lekkie, dlatego nawet podstawowe elementy łączące zapewnią konstrukcji wytrzymałość. Rolety dzień noc podobnie żaluzje aluminiowe montuje się wewnątrz budynku. W przypadku rolet antywłamaniowych, są one mocowane na zewnątrz. W tym przypadku bardzo istotna jest siła mocowania. Trzeba wykorzystać zarówno odpowiedniej jakości śruby i kołki, jak też wykonać wiercenia na kołki w odpowiednim miejscu. W tym wypadku niezbędna będzie wiertarka z udarem oraz wiertło do betonu. Kołki, które służą do mocowania rolety antywłamaniowej muszą być wkręcone w beton, tylko w ten sposób można uniknąć zerwania rolety w trakcie próby włamania. Istotna jest także sama długość kołka i śruby, ponieważ to również ma istotny wpływ na siłę zakotwiczenia.
Dlaczego wykorzystanie kołków rozporowych jest tak ważne?
Tego typu kołki wykorzystuje się przy okazji różnego typu materiałów, w tym betonu, czy drewna. Działanie korka jest stosunkowo proste. W trakcie wkręcania śruby w korek, ten zaczyna skręcać się wokół własnej osi, rozpierając dodatkowo otwór, w którym się znajduje. Pozwala to na uzyskanie bardzo stabilne i trwałego mocowania, które jest trudne do zerwania. Z uwagi, iż rolet antywłamaniowe narażone są na wszelkiego rodzaju próby włamania, także z użyciem narzędzi, to, w jaki sposób rolety zostaną zamontowane, przekłada się to na ich skuteczność działania. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy monterskiej, która posiada niezbędne w tego typu pracach doświadczenie. Dodatkowo zaznajomiona jest z wieloma produktami dostępnymi na rynku.