Detektyw do rozwodu
Detektyw do rozwodu najczęściej kojarzony jest z osobą, która zajmuje się poszukiwaniem zaginionych osób czy rozwiązywaniem mniej lub bardziej skomplikowanych zagadek kryminalnych. Tymczasem rzeczywistość jest inna, a spektrum jego działań – znacznie szersze. Jedną z rzeczy, do których bardzo często jest zatrudniany są rozwody. Kim jednak tak właściwie jest detektyw do rozwodu i jakie są zadania, jakie najczęściej się przed nim stawia? O tym zamierzamy porozmawiać właśnie dziś.
Detektyw do rozwodu – kim jest?
Prywatni detektywi są w stanie zajmować się różnego rodzaju sprawami. Jedną z tych, w obrębie których coraz więcej z nich się specjalizuje są rozwody. Tutaj należy wyraźnie rozgraniczyć rolę detektywa i adwokata. Ten pierwszy zajmuje się zgoła odmiennymi rzeczami i choć może pojawić się na rozprawie w roli świadka, nie jest obrońcą. Potrafi za to dostarczyć solidnych materiałów do tego, by w całej rozprawie osiągnąć jak najwięcej.
Co jest w stanie wywalczyć dobry detektyw zajmujący się rozwodami? Przede wszystkim:
- opiekę nad dziećmi, która zazwyczaj przyznawana jest po dokonaniu przez sąd oceny zachowania współmałżonka odpowiedzialnego za rozpad małżeństwa. Również przy braniu pod uwagę jego aktualnej sytuacji materialnej;
- koszty sądowe – całość opłat za postępowanie sądowe trafia do osoby winnej. Jako że detektyw do rozwodu pozwala wygrać sprawę, daje też szansę uniknięcia płacenia;
- podział majątku – detektyw jest w stanie zadbać o to, by podział ten został dokonany na korzyść jego klienta. Choć nie każdy to wie, nie zawsze dokonuje się go “na pół”;
- alimenty – strona pokrzywdzona może walczyć o nie nawet wtedy, gdy nie znajduje się w trudnej sytuacji materialnej. O ich kwocie decyduje wiele czynników, a dobry detektyw pozwoli zwiększyć szanse na większe alimenty. Z drugiej strony z kolei może wywalczyć brak konieczności ich płacenia.
Oczywiście to, do czego zmierzać się będzie w czasie konkretnej sprawy rozwodowej zależy w pełni od indywidualnego przypadku. Nie zawsze chce się walczyć o wszystko i nie zawsze ma się taką możliwość. Dlatego też należy w tym wszystkim zachować rozsądek, ukierunkowując pracę detektywa na odpowiednie zadania.
Jakie są zadania prywatnego detektywa w przypadku rozwodów?
Prywatne biuro detektywistyczne czuje się doskonale w dostarczaniu różnego rodzaju dowodów. Dlatego też najczęściej sięgają po niego osoby podejrzewające u swoich partnerów zdradę. Wiele z nich samodzielnie stara się zdobyć dowody na takową. Nawet jeśli w niektórych przypadkach jest to możliwe, dowody zebrane samodzielnie zawsze mogą być podważone. Zdarza się i tak, że nie można ich wykorzystać na rozprawie – chociażby wtedy, gdy zdobędzie się je w sposób nielegalny. Sięgnięcie po detektywa dostarcza dowodów, które na pewno będzie można wykorzystać na sali sądowej. Mogą nimi być nie tylko zdjęcia, ale też materiały wideo, nagrania audio czy nawet rachunki.
Profesjonalny detektyw zajmujący się rozwodami jest w stanie działać nie tylko przed rozprawą, ale także już w jej trakcie. Może zostać wezwany jako świadek – sądy bardzo poważnie podchodzą do ich zeznań, dzięki czemu może się to okazać bardzo pomocne.
Motywem przewodnim bardzo wielu spraw rozwodowych są pieniądze. W większości rozwodów dochodzi do podziału majątku, który rzadko kiedy okazuje się być równy (a w przypadku spraw, w których angażuje się do pomocy detektywa – nigdy nie jest). W takich sytuacjach małżonkowie często starają się ukryć swoje aktywa, starając się chronić je przed podziałem albo doprowadzić do obniżenia alimentów. Detektyw jest w stanie wykryć takie sytuacje, pozwalając swojemu klientowi wykorzystać to na swoją korzyść. Co ważne, zrobi to w sposób dyskretny, pozwalając wykorzystać to jako nieprzewidywalny argument.
Dobry detektyw jest też w stanie zbadać szerzej pojętą uczciwość partnera. Często powierza mu się podążanie za nim i zbieranie materiału dowodowego związanego z dowolnymi nieprawidłowościami. Czy miałyby one związek ze złym traktowaniem dzieci, czy też chociażby ze spożywaniem alkoholu.
Zadania stawiane przed detektywem w odniesieniu do spraw rozwodowych bardzo często są elastyczne względem konkretnej sytuacji i zmieniają się w czasie jego pracy. Specjaliście temu bardzo często daje się swobodę działania i tak zwaną wolną rękę. W szczególności wtedy, gdy nie posiada się żadnego pomysłu i punktu zaczepienia, za którym można byłoby podążać.
Podsumowanie
Postawienie na dobrego detektywa od spraw rozwodowych może być najlepszą decyzją w naszym życiu. Potrafi drastycznie zwiększyć szanse na wygranie sprawy rozwodowej i osiągnięcie satysfakcjonującego jej rezultatu. Zanim jednak tak właściwie po niego sięgniemy, powinniśmy mieć świadomość co do tego, w co tak właściwie będziemy celowali i jakie zadania mu powierzymy. Zdecydowanie najlepiej zrobić to w towarzystwie adwokata, przy dokładnym przemyśleniu własnej strategii na rozprawę. Wtedy też detektywa będzie można wykorzystać w najbardziej optymalny sposób, korzystając z jego umiejętności i tego wszystkiego, w czym jest najlepszy.