Ochrona obwodowa

Ochrona obwodowa – wiele osób jest przekonanych, że skoro mieszkają one w pozornie bezpiecznej okolicy, to prawdopodobieństwo kradzieży jest bardzo niskie. Niestety ogólnodostępne statystyki pokazują, że w praktyce jest zupełnie inaczej. Każdego roku liczba kradzieży z włamaniem zwiększa się. Właśnie z tego powodu powinniśmy postawić na najskuteczniejsze zabezpieczenia, aby chronić swojego dobytku. Czym charakteryzuje się ochrona obwodowa? Czy jest ona skutecznym zabezpieczeniem nieruchomości? Ile może kosztować nas wdrożenie systemu? Gdzie można zastosować ochronę obwodową? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Czym charakteryzuje się ochrona obwodowa?

Gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie ochrony obwodowej, to moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to specjalistyczny system bezpieczeństwa, który to odpowiedzialny jest za zabezpieczanie naszych dóbr materialnych. Cechą charakterystyczną tego rozwiązania są czujniki, które to dozorowane są przez centralę alarmową. Znajdują się w obwodzenie strefy chronionej. W zdecydowanej większości przypadków jest to m.in. linia okien, ogrodzenie wokół okien, drzwi wejściowe. Warto pamiętać o tym, że system ten jest bardzo przemyślany. Na jakiej podstawie można to wywnioskować? Otóż umożliwia poruszanie się wewnątrz strefy w pełni swobodne. Odnotowywane są jedynie wszelkie próby wtargnięcia z zewnątrz, co warto mieć na uwadze. Stosując ochronę obwodową sprawiamy, że dom staje się twierdzą, w której jesteśmy bezpieczni. Kradzież drogocennych przedmiotów lub tych, które mają dla nas wartość sentymentalną, jest znacznie mniej prawdopodobna. Zapewne dlatego coraz większa liczba osób decyduje się na takie rozwiązanie.

Zobacz również:

Czy ochrona obwodowa jest skutecznym zabezpieczeniem nieruchomości?

czytnik rfidZ całą pewnością można stwierdzić, że ochrona obwodowa to skuteczny sposób na zabezpieczenie własnej nieruchomości. W przypadku próby włamania jedną z pierwszych przeszkód, którą to napotykają złodzieje, jest aktywna bariera podczerwieni. Składa się ona z odbiornika i nadajnika – elementy te przesyłają niewidoczne wiązki promieniowania. Jeśli któraś z nich zostanie przerwana, wówczas dochodzi do uruchamiania się alarmu. Tego typu zabezpieczenia bardzo często stosowane są jako ochrona obwodowa ogrodzenia. Następna linia tworzona jest przez czujniki magnetyczne. Ich głównym zadaniem jest wykrywanie otwierania drzwi i okien. Niestety nie są one w stanie zaalarmować chociażby zbicia szyby, co jest wysoce problematyczne. Właśnie z tego powodu warto zastanowić się także nad czujnikami akustycznymi – są one bez większych problemów wykryć odgłos stłuczonego szkła. Innym sposobem na zabezpieczenie budynku są czujniki wibracyjne – są one w stanie wykryć ewentualne drgania, które wywoływane są w wyniku różnorodnych działań włamywacza. Nie zapominajmy o mniej oczywistych czujnikach kurtynowych. To właśnie one odpowiedzialne są za to, aby chronić określony obszar wokół drzwi lub okien. Nie są w stanie ograniczyć swobody domowników, bowiem informują jedynie o ingerencji z zewnątrz, co z pewnością jest ogromnym udogodnieniem.

Ile może kosztować nas wdrożenie systemu?

Dla wielu osób dość zastanawiająca może być kwestia tego, ile tak właściwie może kosztować wdrożenie profesjonalnego systemu ochrony obwodowej. Niestety trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bowiem cena zależna jest od różnorodnych czynników. Wśród nich najczęściej wyróżnia się rodzaj wdrażanego systemu, liczbę elementów, wielkość terenu. W praktyce cena ochrony obwodowej ustalana jest indywidualnie po tym, jak specjaliści zapoznają się ze szczegółami naszej posesji. Warto poważnie zastanowić się nad takim rozwiązaniem, bowiem dzisiejsze czasy z pewnością nie należą do najbezpieczniejszych.

Gdzie można zastosować ochronę obwodową?

Ochrona obwodowaWiemy już niemalże wszystko na temat ochrony obwodowej. Warto jednak dowiedzieć się nieco więcej na temat zastosowania tego rozwiązania, bowiem prawdopodobnie ciekawi to wielu czytelników. Tego typu systemy ochrony obwodowej cieszą się coraz większą popularnością, bowiem są wykonane w sposób solidny, natomiast ich cena jest stosunkowo atrakcyjna. Dodatkowo zastosowanie jest dość uniwersalne, co oznacza, że sprawdzi się w wielu przypadkach. Doskonałym, współczesnym przykładem może być chociażby ochrona obwodowa wokół takich miejsc, jak działki mieszkalne i przemysłowe, budynki użyteczności publicznej, nieruchomości prywatne i firmowe. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że zastosowane czujniki nie zawiodą nas nawet podczas silnego wiatru lub intensywnego deszczu. Dodatkowo producenci zadbali o najdrobniejsze szczegóły – w ten sposób jesteśmy w stanie skutecznie zminimalizować liczbę fałszywych alarmów, które sieją zamieszanie wśród domowników lub właścicieli dowolnej posesji. Należy podkreślić, że w krótkim czasie dowiadujemy się o próbie sforsowania naszego ogrodzenia – jest to kluczowe, aby podjąć odpowiednie działania.