Witaminy na anemię

Witaminy na anemię

Witaminy na anemię – rozwój wielu wirusowych infekcji dróg oddechowych prowadzi do chorób płuc, braku tlenu w organizmie. Co to znaczy? Ludzie się duszą, a każdy organ otrzymuje mniej tlenu. Stanowi temu towarzyszy panika i może również negatywnie wpłynąć na twoje zdrowie. To uszkodzenie płuc jest najpoważniejszym objawem koronawirusa COVID-19.

Choroby współistniejące wcześniej niezauważane lub nawet nieświadome mogą pogarszać stan pacjenta, ale w organizmie osłabionym infekcją mogą zwiększać obciążenie narządów wewnętrznych i uniemożliwiać leczenie choroby. Choroby te obejmują anemię. Jego regeneracja wymaga spożycia pewnych witamin.

Co to jest anemia?

Anemia to choroba charakteryzująca się zmniejszeniem liczby czerwonych krwinek we krwi lub głównej substancji czerwonych krwinek, hemoglobiny. W anemii upośledzone jest oddychanie tkanek i wytwarzanie energii. Najczęstszą przyczyną niedokrwistości jest niewystarczające spożycie żelaza w diecie. Objawy anemii to: zmęczenie, zawroty głowy, osłabienie. W ten sposób organizm sygnalizuje niedotlenienie. Mózg i mięśnie nie funkcjonują prawidłowo, co objawia się opisanymi powyżej objawami.

Inne ważne narządy są również pozbawione tlenu, a te narządy reagują na niedotlenienie przerywaniem ich pracy, aż do ciężkich stanów patologicznych. Objawy niedokrwistości z niedoboru żelaza można długo ignorować, ale pod groźbą zakażenia koronawirusem może powodować trudności w oddychaniu w ciężkich przypadkach. Profilaktyka anemii odgrywa ważną rolę i wymaga uwagi.

Jednocześnie w powszechnej świadomości nikt nie wiedział, że niedokrwistość jest stanem, którego nie można wyleczyć w ciągu kilku dni wprowadzeniem leków zawierających żelazo. Zmiana morfologii krwi może potrwać do dwóch miesięcy. Anemia to złożona choroba spowodowana różnymi przyczynami, głównie z powodu braku składników odżywczych, takich jak witamina B12, B9, witamina C i oczywiście żelazo.

Jakie witaminy są dobre na anemię?

Rynek oferuje szeroką gamę witamin, ale przy wyborze należy wziąć pod uwagę, jakich elementów brakuje w Twoim organizmie.

  1. W przypadku niedokrwistości z niedoboru żelaza bardzo przydatny jest zwykły kwas askorbinowy (witamina C).
  2. Poprawia wchłanianie żelaza i innych witamin z pożywienia, poprawia przemianę materii i zwiększa odporność organizmu.
  3. Witamina B9 (kwas foliowy) i witamina B6 wspomagają naturalną syntezę hemoglobiny oraz stymulują tworzenie i regenerację czerwonych krwinek.
  4. Cyjanokobalamina (witamina B12) również wspomaga tworzenie czerwonych krwinek i powinna być przyjmowana razem z witaminami A, C i B9.
  5. Jeśli masz niedokrwistość spowodowaną niskim poziomem hemoglobiny we krwi, lekarze zwykle zalecają przyjmowanie witamin i żelaza. Są to preparaty multiwitaminowo-mineralne o wysokiej zawartości żelaza.

Jak brać witaminy na anemię?

Najpopularniejszą formą kompleksu witaminowego jest tabletka zawierająca dzienną dawkę niezbędnych witamin i minerałów. Są przyjmowane doustnie. Ważne jest, aby pamiętać, że dawki dla dzieci i dorosłych są różne. W specjalnej grupie witamina wyróżnia się również dla kobiet w ciąży. W normalnym zdrowiu osoba otrzymuje wszystkie niezbędne witaminy poprzez pożywienie, jeśli to nie wystarczy, najlepiej rozpocząć przyjmowanie kompleksu witaminowego po konsultacji z lekarzem.

Leczenie anemii

Witaminy na anemię
Witaminy na anemię

Witaminy mogą wymagać 2 miesięcy leczenia lekami zawierającymi żelazo, aby całkowicie wyeliminować anemię. Dzieje się tak, ponieważ czerwone krwinki mają czas dojrzewania i żywotność. Konieczna jest rekonstytucja organizmu, aby rosnąć i przekształcać się z komórek macierzystych w ostatecznie działające krwinki czerwone. Już w drugim lub czwartym dniu przyjmowania żelaza rozpoczyna się przejście od tworzenia komórek do czerwonych krwinek. Ale pełne wyzdrowienie to jeszcze kilka tygodni.

Dostępność żelaza zależy od wielu czynników, z których większość jest dobrze poznana i można ją skorygować odpowiednim leczeniem. Leki na bazie hemoglobiny są obiecującymi lekami do zapobiegania i eliminacji IDA. Jest to najlepiej przyswajalne źródło żelaza, silniejsze niż źródła roślinne i bezpieczniejsze niż preparaty z siarczanu żelazawego. Aby wyeliminować anemię, potrzebne są również witaminy wspomagające wchłanianie żelaza i dojrzewanie czerwonych krwinek. Są to witamina C, kwas foliowy (B9), witamina B12, B6.

Jakie witaminy najlepiej poprawiają skład krwi?

Istnieje wiele kompleksów witaminowych, które mogą znacząco poprawić skład biochemiczny krwi. Poradzą sobie z wieloma problemami: Anemia. W przypadku tej choroby hemoglobina nie powstaje w wystarczających ilościach. W takim przypadku zauważono naruszenie procesu wytwarzania komórek krwi. Witamina B12 jest niezbędna do tworzenia krwi. Jeśli jego liczba jest niewystarczająca, narusza podział czerwonych krwinek w szpiku kostnym.

Witamina K powinna załatwić sprawę. Jeśli to nie wystarczy, każde krwawienie może być śmiertelne. Dzienna dawka tej witaminy dobierana jest indywidualnie. Zwiększ poziom hemoglobiny. Hemoglobina jest niezbędna do wchłaniania tlenu przez płuca i transportu go do komórek. Jego obniżony poziom może prowadzić do zmęczenia, osłabienia i braku energii. Aby to zrekompensować, weź kwas askorbinowy, aby żelazo było lepiej wchłaniane. Jeśli krew jest zbyt gęsta, może powstać skrzep krwi. Problemy z krzepnięciem mogą prowadzić do udaru lub zawału serca. Zdrowy przepływ krwi wymaga kwasów tłuszczowych Omega-3. Nie tylko możesz kupić witaminy poprawiające jakość krwi, ale możesz także użyć jedzenia, aby uzupełnić niedobory żywieniowe.