Witamina D3 w kroplach – jaka najlepsza?

Witamina D3 w kroplach - jaka najlepsza?

Witaminy oraz minerały są nam niezbędne do życia. Bez nich nasz organizm niestety nie będzie funkcjonował zbyt dobrze. Doskonale byłoby więc zatroszczyć się o zrównoważony tryb życia. Nie sposób nie zauważyć, że w niektórych przypadkach konieczna może okazać się suplementacja. Jedną z bardziej istotnych witamin, którą powinniśmy suplementować jest witamina D. W większości przypadków warto ją suplementować. Jaki jednak preparat wybrać i czy ten w kroplach okaże się pomocny?

Co jest źródłem witaminy D?

Jak już zaznaczono na wstępie, witamina https://ukryteterapie.pl/ D jest nam niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Najlepszym źródłem tej dobroczynnej witaminy są rzecz jasna kąpiele słoneczne. Co kryje się pod tą enigmatyczną nazwą? Oczywiście nic innego jak promienie słońca. Wystarczy wystawić się na ich działanie przez piętnaście minut dziennie, aby móc zapewnić sobie dzienną zalecaną dawkę tejże witaminy. Z tego też względu, witamina D jest nierzadko określana mianem witaminy słońca. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż nie każdy ma czas na codzienne spacery, nawet te trwające piętnaście minut. Ponadto, nie zawsze pogoda w naszym klimacie pozwala na zażywanie piętnastominutowych kąpieli słonecznych każdego dnia. Warto również mieć świadomość tego, iż D3 witamina https://ukryteterapie.pl/kategoria/witamina-d znajduje się w niektórych produktach spożywczych. Mowa tu przede wszystkim o rybach, zwłaszcza tych tłustych. Będą to więc takie gatunki jak łosoś, śledź czy makrela. Ponadto, dość dobrym źródłem łatwo przyswajalnej witaminy D są jajka, a także sery pleśniowe czy grzyby. Nie da się nie zauważyć, że decydując się na dietę, która ma nam zapewnić wyższy poziom witaminy D, należy pamiętać o systematyczności. Bez tego niemożliwe będzie niestety zapewnienie sobie właściwej ilości tej cennej witaminy. Zazwyczaj i tak konieczna okazuje się suplementacja. Bezwzględnie należy zaś postarać się o nią w okresie jesienno-zimowym. Wówczas słońca jest bardzo mało i naprawdę ciężko zapewnić sobie właściwą dawkę promieniowania słonecznego. 

Dlaczego witamina D jest potrzebna?

Jak już wspomniano wyżej, istnieje wiele źródeł witaminy D, ale najlepszym jest słońce. Wspomnieć należy także o suplementach, które przydadzą się niemal każdemu człowiekowi. Istotne jest również i to, aby wiedzieć, do czego witamina ta jest nam potrzebna. Otóż okazuje się, że witamina D stymuluje układ odpornościowy. Dzięki temu pozwala ona na zmniejszenie liczby infekcji, na które zapadamy w ciągu dnia. Nie sposób nie zauważyć, że witamina ta pozwala również na likwidację stanów zapalnych. Mowa tu zarówno o stanach zapalnych skóry, jak i o stanach zapalnych dotykających poszczególnych narządów. Należy także zaznaczyć, że witamina D odgrywa ważną rolę w prewencji chorób nowotworowych. Jest także nieodzowna, jeżeli borykamy się z różnego rodzaju schorzeniami o charakterze przewlekłym. Trzeba mieć świadomość tego, że witamina ta jest także nieodzowna dla prawidłowego rozwoju kości. Zapobiega między innymi groźnej osteoporozie, która wbrew pozorom dotyka nie tylko osoby w podeszłym wieku. 

Na jaką suplementację witaminy D3 warto się zdecydować?

Suplementy diety https://ukryteterapie.pl/kategoria/suplementy, w tym witamina D, powinny być bardzo wysokiej jakości. Dość dobrym wyborem może okazać się witamina D3 w postaci tabletek. Zazwyczaj są one niewielkich rozmiarów, dlatego ich zażywanie jest bardzo wygodne. Nadal z takiej formy mogą być jednak niezadowolone osoby, które mają problem z połykaniem tabletek. Witamina D3 w kroplach - jaka najlepsza?Ponadto, wiele osób uważa, że witamina D w formie tabletek nie zawsze przyswaja się tak dobrze, jakbyśmy tego chcieli. Jednym z preparatów, na które warto się zdecydować jest również witamina w kroplach. Okazuje się, że jest ona wyjątkowo łatwo przyswajalna. Ponadto, witaminę w tej formie mogą przyjmować osoby, które nie połykają tabletek. Nie ulega wątpliwości, że witamina D w formie kropli jest idealnym rozwiązaniem dla dzieci. Połykanie tabletek przez małe dzieci jest niewskazane, gdyż może dojść wówczas do zadławienia się. Jeżeli chcemy mieć pewność co do tego, że witamina D3 w kroplach jest dostępna w wielu aptekach. Mowa tu zarówno o aptekach stacjonarnych, jak i internetowych. Nie sposób nie zauważyć, że dobrym pomysłem może być przejrzenie opinii o poszczególnych preparatach. Zazwyczaj dostępne są one w internecie. Aby suplementacja się powiodła, należałoby zatroszczyć się o codzienną suplementację witaminy D. Kluczowe jest przestrzeganie zaleceń producenta. Zazwyczaj zawarte są one w ulotce dołączonej do danego suplementu. Należy również uzbroić się w cierpliwość. Rezultaty nie pojawią się również natychmiast. Zazwyczaj możemy ujrzeć je po około miesiącu regularnej suplementacji. Jeżeli nie wiemy, czy suplementacja jest nam wskazana, dobrym pomysłem będzie oznaczenie poziomu witaminy D3 w surowicy. W przeciwnym razie możemy bowiem jedynie przypuszczać, czy poziom witaminy D w naszym organizmie jest wystarczający. Bardzo dobrym pomysłem jest także obserwacja swojego organizmu. O niedoborze może świadczyć przewlekłe zmęczenie, częste infekcje czy stany zapalne.