Witamina C w zastrzykach, gdzie kupić? 

Witamina C w zastrzykach, gdzie kupić? 

Witamina C jest znana już od wielu lat. Stosują ją nie tylko osoby dorosłe, ale również i dzieci. Witamina ta znana jest od tysięcy lat i jest zarazem uważana, że jedną z najbardziej korzystnie wpływających substancji na ludzki ciało. Należy jednak zaakcentować, iż wokół niej w dalszym ciągu krąży bardzo wiele faktów, jak i mitów. Dlatego postanowiliśmy przedstawić Państwu kilka kluczowych informacji na ten temat. Zapraszamy!

Dlaczego warto stosować witaminę C?

Witaminę C warto stosować przede wszystkim dlatego, że bardzo pozytywnie wpływa na nasz układ odpornościowy, ale też oprócz tego z znacznym stopniu przyczynia się do poprawy naszego wizualnego wyglądu. Bowiem należy powiedzieć, że witamina ta w poprzednich latach był bardzo szeroko stosowana w kosmetyce, aczkolwiek w latach obecnych coraz częściej obserwuje się stosowanie witaminy C również w kosmetologii. Otóż ważną informacją, godną podkreślenia jest to, że witamina C w kosmetykach jest zalecana przede wszystkim w stosunku do tych osób, które borykają się z problemem trądziku, bądź innymi zmianami skórnymi, do których można w szczególności zaliczyć różnorodne przebarwienia. Ważną informacją jest również to, iż różnorodnych badań, które zostały przeprowadzone w szczególności w ramach projektu “Europejskie badanie perspektywiczne nad rakiem” (European Prospective Investigation into Cancer – EPIC) można wywnioskować, iż witamina ta powinna również w znaczącym stopniu przyczyniać się do niwelowania wystąpienia udaru mózgu aż o 40 procent. W związku z tym, jak można w łatwy sposób zauważyć jest to dość duże  prawdopodobieństwo ograniczenia zachorowania na tego rodzaju schorzenie. 

Czy witamina C przyczynia się do walki z nowotworem?

Witamina C w zastrzykach, gdzie kupić? Otóż, jak wskazuje wiele badań w obecnej chwili, należy stwierdzić, iż witamina C w dużym stopniu przyczynia się do walki z różnego rodzajami nowotworami. Przede wszystkim należy tutaj zaznaczyć takie nowotwory jak: nowotwór jelita grubego, nowotwór płuc, jak również nowotwór wątroby. Oczywiście należy również pamiętać o tym, iż stosowanie witaminy C podczas występowania choroby nowotworowej powoduje jedynie proces wspomagania leczenie, a nie zastępuje całkowitej terapii, jaka jest proponowana przez różnych lekarzy specjalistów. Oprócz tego, trzeba dodać również, że witamina ta łącznie z różnorodnymi  lekami przeciwnowotworowymi ma możliwość nie tylko w znaczący sposób przyspieszyć zabijanie komórek nowotworowych, ale również i w znaczącym stopniu przyczynić się do odpowiedniego złagodzenia toksycznych efektów ubocznych.

Czym jest witamina C w zastrzykach?

Przez witaminę C w zastrzyku należy rozumieć nic innego, jak tę substancję podawaną w sposób dożylny. Taki sposób podawania tej witaminy nie jest szczególnie zalecany wśród dzieci i generalnie należy stwierdzić, iż w dalszym ciągu podawanie tej witaminy w tej formie nie jest aż tak bardzo popularne, jak na przykład podawanie witaminy C w kapsułkach, bądź też w proszku. 

Gdzie można kupić witaminę C w zastrzyku?

Witaminę C w zastrzyku można kupić przede wszystkim w aptekach. Zarówno tych stacjonarnych, jak i tych internetowych. Oczywiście należy podczas planowanego zakupu zwrócić wszelką uwagę na skład danego produktu. Jest to niezwykle istotne, ponieważ w chwili obecnej na rynku można spotkać nie tylko czyste witaminy C, ale również różnorodne suplementy diety, które tylko mają za zadanie przypominać witaminę C, a tak naprawdę są wyłącznie jednym z wielu składników takich produktów. I w związku  z  tym, jeżeli zdecydujemy się na przyjęcie takiej nie sprawdzonej substancji to nie możemy mieć pewności, że taka dawka witaminy C, jaką byśmy oczekiwali, będzie rzeczywiście przyswojona do naszego organizmu. A jak powszechnie wiadomo, w dzisiejszych czasach nie brakuje wielu oszustów, którzy tylko czekają na niedoinformowanych konsumentów, aby dany produkt sprzedaż za dwa razy więcej, niż wynosi takiego produktu rzeczywista cena. 

Czy warto stosować produkty bogate w witaminę C?

Produkty, które są bogate w witaminę C warto stosować zawsze, a przede wszystkim dlatego, ponieważ chronią one przed różnymi chorobami, ale przede wszystkim przed przeziębieniami. Oprócz tego należy również dodać, że stosowanie witaminy C przyczynia się w dużej mierze do zapobiegania udarowi, powstawania zawału serca, redukcji nadciśnienia, jak również regulowania czerwonych krwinek we krwi. Trzeba też powiedzieć, że stosowanie witaminy C wpływa bardzo korzystnie na wygląd naszego ciała, a chodzi tu szczególnie o poprawę wyglądu skóry w sytuacji borykania się z problemem trądziku, ale również podczas borykania się z problemem występowania różnorodnych przebarwień na skórze. 

Trzeba też dodać, że największa ilość witaminy C występuje w takich produktach jak: truskawki, czarna porzeczka, papaja, pomidor, grejpfrut, pomarańcze, cytryny, rzodkiewka, czerwona cebula, czerwona fasola, brokuły, brukselki, ogórki kiszone, jabłka, mandarynki, gruszki, jarmuż, ale również kiszona papryka, bądź też figi. Oczywiście stężenie witaminy C w tych poszczególnych produktach zależy przede wszystkim od stopnia ich dojrzałości.