Rehabilitacja Szczecin Prawobrzeże

Rehabilitacja Szczecin Prawobrzeże

Rehabilitacja Szczecin Prawobrzeże – fizjoterapia jest polecana w celu przyspieszenia powrotu do zdrowia, regeneracji organizmu po długotrwałej chorobie, przywrócenia normalnych procesów życiowych oraz leczenia urazów. W chorobach przewlekłych rehabilitacja pomaga zmniejszyć ryzyko pogorszenia lub powrotu do zdrowia po tych schorzeniach. Fizjoterapia z powodzeniem uzupełnia terapię lekową.

Skonsultuj się z fizjoterapeutą

Jest to niezbędna forma diagnozy, gdy fizjoterapeuta jest zaznajomiony z problemami zdrowotnymi danej osoby. Na pierwsze spotkanie warto przybliżyć wyniki dotychczas przeprowadzonych badań, które pomogą lepiej zidentyfikować przyczynę zgłoszonej choroby. Oczywiście podczas wizyty w gabinecie rehabilitacyjnym http://www.spondylus-rehabilitacja.pl/ na Prawobrzeżu w Szczecinie zostanie przeprowadzona szczegółowa diagnoza, a następnie rozpocznie się leczenie dopasowane.

Jakie rodzaje chorób są wskazaniami do powrotu do zdrowia na Prawobrzeżu Szczecina?

 1. Dyskomfort szyi, taki jak sztywność i ograniczona mobilność w okolicy szyi, głowy i ramion. Ponadto wskazaniami do leczenia w szczecińskim centrum rehabilitacji są drętwienie kończyn górnych oraz przewlekły ból po wypadku komunikacyjnym. Bóle głowy i bóle głowy promieniujące na czoło, twarz i okolice zębów są również wskazaniem do powrotu do zdrowia.
 2. Stawy barkowe wymagają rehabilitacji https://spondylus-rehabilitacja.pl/ po złamaniach i sztywności. Są również niezbędne w przypadku zapalenia kaletki barkowej, urazów mięśni i więzadeł. Osoby, które mają zwichnięte ramiona, mogą również skorzystać z pomocy fizjoterapeuty.
 3. Jeśli odczuwasz ból w klatce piersiowej i ograniczony zakres ruchu, warto udać się do gabinetu rehabilitacyjnego i otrzymać odpowiednie leczenie. W przypadku stanów takich jak jałowa martwica kręgów, skolioza, wady postawy konieczna jest pomoc fizjoterapeuty. Odpowiednio dostosowane leczenie jest również opłacalne po złamaniach żeber i kręgosłupa.
 4. Sprawność stawu łokciowego po złamaniach i skręceniach jest wskazaniem do leczenia przez fizjoterapeutę. Szczecińskie Prawobrzeże może skutecznie eliminować choroby takie jak łokieć tenisisty czy łokieć golfisty poprzez rehabilitację.
 5. Kręgosłup lędźwiowy często powoduje ból i jest powodem wizyty w gabinecie fizjoterapeuty. Jeśli odczuwasz ograniczony zakres ruchu, niestabilność tułowia lub ból w dole pleców, warto jak najszybciej udać się do specjalisty. Rehabilitacja zalecana jest również w przypadku rwy kulszowej, dyskopatii, kręgozmyku i wielu innych schorzeń.
 6. Dokuczliwy ból w okolicy biodra, napromienianie kręgosłupa, zwyrodnienie, stany pooperacyjne, jałowa martwica, ograniczona mobilność mogą być skutecznie rehabilitowane.
  Wiele osób przyjeżdża na Prawobrzeże Szczecina na rehabilitację z dolegliwościami kolan. Istnieją zabiegi wspomagające leczenie schorzeń takich jak: zwyrodnienie, skokowe kolano, kolano biegacza, zablokowane stawy i skoki oraz wiele innych.
 7. Zespół cieśni nadgarstka jest wskazaniem medycznym do zabiegów rehabilitacyjnych. To samo dotyczy złamań nadgarstka i trójkątnej chrząstki. Kiedy poczujesz drętwienie dłoni i palców, możesz podjąć fizjoterapię, aby pozbyć się tych objawów.
 8. Staw skokowy jest podatny na kontuzje podczas uprawiania sportu i normalnej aktywności fizycznej. Dlatego do gabinetu rehabilitacyjnego na Prawobrzeżu w Szczecinie trafiają osoby z naderwanymi mięśniami, więzadłami i ścięgnami w okolicy. A także czuć się odrętwiały i cierpieć z powodu bólu powięzi podeszwowej. Staw skokowy jest podatny na kontuzje podczas uprawiania sportu i normalnej aktywności fizycznej. Dlatego do gabinetu rehabilitacyjnego na Prawobrzeżu w Szczecinie trafiają osoby z naderwanymi mięśniami, więzadłami i ścięgnami w okolicy. A także czuć się odrętwiały i cierpieć z powodu bólu powięzi podeszwowej.
Rehabilitacja Szczecin Prawobrzeże
Rehabilitacja Szczecin Prawobrzeże

Rehabilitacja na Prawobrzeżu w Szczecinie

 • P-DTR – czyli Neuroterapia.
 • Spirotiger – To jest ćwiczenie oddechowe.
 • Ćwiczenie – Zwiększa mobilność.
 • Terapia Manualna – Normalizuje całe ciało.
 • Terapia Powięziowa – Stosowana do usuwania zrostów w tkance łącznej.
 • Masaż – skutecznie rozluźnia mięśnie.
 • Kinesiotaping – zmniejsza obrzęki i napięcie mięśni.
 • Terapia ruchowa – wpływa na odżywienie stawów i tkanek miękkich.
 • Dlaczego rehabilitacja na Prawobrzeżu Szczecina w rehabilitacja-24.pl/rehabilitacja-szczecin/ jest przydatna?

Największą zaletą fizjoterapii jest jej naturalność. Zabieg pobudza organizm do aktywności, dzięki czemu może lepiej się regenerować lub radzić sobie z problemami. Profesjonalni fizjoterapeuci są w stanie uzupełnić przepisane cykle leków odpowiednimi grupami terapeutycznymi. Niektóre z nich są zalecane w celu wzmocnienia działania leków, a inne są wykorzystywane do wspomagania zdrowia podczas przerw na lek lub powrotu do normy po leczeniu.

Korzystając z usług Biura Rehabilitacji na Prawobrzeżu Szczecina każdy pacjent jest objęty opieką, a fizjoterapeuta wybiera zabieg, który doprowadzi do szybkiej poprawy jego stanu. Głównym podejściem do rehabilitacji jest neuroterapia oraz odpowiednio dobrana terapia i ćwiczenia.