Rehabilitacja Szczecin Prawobrzeże

Rehabilitacja Szczecin Prawobrzeże – fizjoterapia jest polecana w celu przyspieszenia powrotu do zdrowia, regeneracji organizmu po długotrwałej chorobie, przywrócenia normalnych procesów życiowych oraz leczenia urazów. W chorobach przewlekłych rehabilitacja pomaga zmniejszyć ryzyko pogorszenia lub powrotu do zdrowia po tych schorzeniach. Fizjoterapia z powodzeniem uzupełnia terapię lekową.

Skonsultuj się z fizjoterapeutą

Jest to niezbędna forma diagnozy, gdy fizjoterapeuta jest zaznajomiony z problemami zdrowotnymi danej osoby. Na pierwsze spotkanie warto przybliżyć wyniki dotychczas przeprowadzonych badań, które pomogą lepiej zidentyfikować przyczynę zgłoszonej choroby. Oczywiście podczas wizyty w gabinecie rehabilitacyjnym na Prawobrzeżu w Szczecinie zostanie przeprowadzona szczegółowa diagnoza, a następnie rozpocznie się leczenie dopasowane.

Jakie rodzaje chorób są wskazaniami do powrotu do zdrowia na Prawobrzeżu Szczecina?

 1. Dyskomfort szyi, taki jak sztywność i ograniczona mobilność w okolicy szyi, głowy i ramion. Ponadto wskazaniami do leczenia w szczecińskim Prawobrzeżu Urzędu Rehabilitacji są drętwienie kończyn górnych oraz przewlekły ból po wypadku komunikacyjnym. Bóle głowy i bóle głowy promieniujące na czoło, twarz i okolice zębów są również wskazaniem do powrotu do zdrowia.
 2. Stawy barkowe wymagają rehabilitacji po złamaniach i sztywności. Są również niezbędne w przypadku zapalenia kaletki barkowej, urazów mięśni i więzadeł. Osoby, które mają zwichnięte ramiona, mogą również skorzystać z pomocy fizjoterapeuty.
 3. Jeśli odczuwasz ból w klatce piersiowej i ograniczony zakres ruchu, warto udać się do gabinetu rehabilitacyjnego i otrzymać odpowiednie leczenie. W przypadku stanów takich jak jałowa martwica kręgów, skolioza, wady postawy konieczna jest pomoc fizjoterapeuty. Odpowiednio dostosowane leczenie jest również opłacalne po złamaniach żeber i kręgosłupa.
 4. Sprawność stawu łokciowego po złamaniach i skręceniach jest wskazaniem do leczenia przez fizjoterapeutę. Szczecińskie Prawobrzeże może skutecznie eliminować choroby takie jak łokieć tenisisty czy łokieć golfisty poprzez rehabilitację.
 5. Kręgosłup lędźwiowy często powoduje ból i jest powodem wizyty w gabinecie fizjoterapeuty. Jeśli odczuwasz ograniczony zakres ruchu, niestabilność tułowia lub ból w dole pleców, warto jak najszybciej udać się do specjalisty. Rehabilitacja zalecana jest również w przypadku rwy kulszowej, dyskopatii, kręgozmyku i wielu innych schorzeń.
 6. Dokuczliwy ból w okolicy biodra, napromienianie kręgosłupa, zwyrodnienie, stany pooperacyjne, jałowa martwica, ograniczona mobilność mogą być skutecznie rehabilitowane.
  Wiele osób przyjeżdża na Prawobrzeże Szczecina na rehabilitację z dolegliwościami kolan. Istnieją zabiegi wspomagające leczenie schorzeń takich jak: zwyrodnienie, skokowe kolano, kolano biegacza, zablokowane stawy i skoki oraz wiele innych.
 7. Zespół cieśni nadgarstka jest wskazaniem medycznym do zabiegów rehabilitacyjnych. To samo dotyczy złamań nadgarstka i trójkątnej chrząstki. Kiedy poczujesz drętwienie dłoni i palców, możesz podjąć fizjoterapię, aby pozbyć się tych objawów.
 8. Staw skokowy jest podatny na kontuzje podczas uprawiania sportu i normalnej aktywności fizycznej. Dlatego do gabinetu rehabilitacyjnego na Prawobrzeżu w Szczecinie trafiają osoby z naderwanymi mięśniami, więzadłami i ścięgnami w okolicy. A także czuć się odrętwiały i cierpieć z powodu bólu powięzi podeszwowej. Staw skokowy jest podatny na kontuzje podczas uprawiania sportu i normalnej aktywności fizycznej. Dlatego do gabinetu rehabilitacyjnego na Prawobrzeżu w Szczecinie trafiają osoby z naderwanymi mięśniami, więzadłami i ścięgnami w okolicy. A także czuć się odrętwiały i cierpieć z powodu bólu powięzi podeszwowej.

Rehabilitacja na Prawobrzeżu w Szczecinie

 • P-DTR – czyli Neuroterapia.
 • Spirotiger – To jest ćwiczenie oddechowe.
 • Ćwiczenie – Zwiększa mobilność.
 • Terapia Manualna – Normalizuje całe ciało.
 • Terapia Powięziowa – Stosowana do usuwania zrostów w tkance łącznej.
 • Masaż – skutecznie rozluźnia mięśnie.
 • Kinesiotaping – zmniejsza obrzęki i napięcie mięśni.
 • Terapia ruchowa – wpływa na odżywienie stawów i tkanek miękkich.
 • Dlaczego rehabilitacja na Prawobrzeżu Szczecina jest przydatna?
Rehabilitacja Szczecin Prawobrzeże
Rehabilitacja Szczecin Prawobrzeże

Największą zaletą fizjoterapii jest jej naturalność. Zabieg pobudza organizm do aktywności, dzięki czemu może lepiej się regenerować lub radzić sobie z problemami. Profesjonalni fizjoterapeuci są w stanie uzupełnić przepisane cykle leków odpowiednimi grupami terapeutycznymi. Niektóre z nich są zalecane w celu wzmocnienia działania leków, a inne są wykorzystywane do wspomagania zdrowia podczas przerw na lek lub powrotu do normy po leczeniu.
Korzystając z usług Biura Rehabilitacji na Prawobrzeżu Szczecina każdy pacjent jest objęty opieką, a fizjoterapeuta wybiera zabieg, który doprowadzi do szybkiej poprawy jego stanu. Głównym podejściem do rehabilitacji jest neuroterapia oraz odpowiednio dobrana terapia i ćwiczenia.