Jak działa lombard?

lombard gotowka od reki

W życiu różnie bywa,  są sytuacje, kiedy nagle jest potrzebna gotówka,  a nie ma zdolności kredytowej i w banku można pożegnać z marzeniami o gotówce. Wybawieniem dla takiej osoby może być  lombard.  Pożyczka w parabanku to najgorszy z możliwych pomysłów – bardzo wysoki procent. Lombard to taka wymiana – pożyczka w zamian za zastaw. Jeżeli pożyczkobiorca nie spłaci pieniędzy, to straci zastawiony przedmiot. Jest to w miarę uczciwa wymiana, która poniekąd zachęca do regularnej  spłaty.

lombard warszawa srodmiescieGratka dla kolekcjonerów

Lombard to miejsce, w którym spotykają się dwa światy: osoby, które są uzyskać pożyczkę i klienci, którzy mają ochotę kupić taniej wartościową rzecz. Niektóre oferty lombardu to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów. Zwykle zadowoleni są miłośnicy drogocennej biżuterii, sztuki, czy elektroniki.  Właściciele tego typu miejsc doskonale wiedzą, że, aby przyciągnąć klienta, nie wystarczy mieć tylko tani towar, ale trzeba zadbać także o jakość i bardzo dokładnie sprawdzają w jakim stanie jest rzecz, która ma być zastawiona. 

Pieniądze od ręki

Lombardy powstają w mniejszych i większych miastach. Chociaż kojarzą się z biedniejszymi dzielnicami,  to coraz częściej można je spotkać w centrach miast https://www.lombard-vip.pl/skup-za-gotowke/skup-telefonow-komputerow/. Pomimo świetnego działania bankowości elektronicznej, pożyczek internetowych, lombardy mają stałą rzeszę sympatyków – osób, które chcą pożyczyć pieniądze pod zastaw lub sprzedać cenną rzecz. W bankach, czy firmach pożyczkowych nie można liczyć na wsparcie finansowe pod zastaw określonego przedmiotu. Pieniądze człowiek dostaje do ręki od razu po podpisaniu umowy. Pierwszym etapem jest wycena przedmiotu, a więc kwoty, którą klient może uzyskać jako pożyczkę – jest darmowa i do niczego nie zobowiązuje. Może być traktowana jako sposób na poznanie wartości danej rzeczy, np.: rodzinnej pamiątki uzyskanej w spadku, czy biżuterii. Popularność lombardów nie  maleje.

Pożyczka lombardowa

Jeżeli obie strony dogadają się, co do wyceny przedmiotu, to jest spisywana umowa i klient otrzymuje pieniądze. Lombard pobiera prowizję od pożyczki. Klient jest zobowiązany spłacić pieniądze w określonym w umowie czasie. Jeżeli nie zdąży spłacić pożyczki lub ni czego nie wpłaci, to lombard zatrzymuje przedmiot. Własność przedmiotu przechodzi na lombard, który może nim dowolnie rozporządzać, np.: sprzedać z zyskiem.

Formalności przy pożyczce lombardowej

lombard warszawa centrumAby uzyskać pożyczkę w lombardzie wystarczy dowód osobisty i ukończone  18 lat. Zaletą lombardu jest, że nikt nie sprawdza BIK-u, Krajowego Rejestru Dłużników i innych instytucji, w które dysponują danymi klientów mających problemy ze spłatą zobowiązań finansowych. Pożyczka w lombardzie to dobra opcja dla osób bez zdolności kredytowej, pracujących na umowach -zlecenie, czy umowach o dzieło. Takich klientów z reguły odrzucają wszystkie banki i instytucje pozabankowe. Dla lombardu rodzaj umowy klienta z pracodawcą nie ma żadnego znaczenia, bo otrzymuje w zastaw cenny dla danej osoby przedmiot.  W interesie pożyczkobiorcy jest spłacić zobowiązanie i odebrać swoja własność. Plusem pożyczek w lombardzie są niewielkie formalności, brak weryfikacji klienta pod względem innych zobowiązań. Zaufanie do klienta to niezwykle cenna wartość. 

Ewolucja poglądów o lombardzie

Jeszcze kilka lat temu, lombard kojarzył się z miejscem obskurnym, ulokowanym w ciasnych uliczkach, miejscem, gdzie spotykało się nieprzyjemne towarzystwo. Okazało się, że wystarczy zmienić wystrój, zadbać o lokal, pomyśleć nad szyldem i chwytliwą nazwą  i można całkowicie odmienić oblicze lombardu – zrobić elegancki punkt pożyczkowo-sprzedażowy, z dobrej jakości towarem. Do popularyzacji lombardów przyczyniły się filmy paradokumentalne. 

Jak powinien wyglądać lombard?

Klienci zwracają uwagę na wygląd lombardu. Najważniejsze, żeby dostępne przedmioty były estetycznie wyeksponowane  i zabezpieczone, np.: w szklanych gablotach lub witrynach. Im większe pomieszczenie, tym lepsza możliwość ekspozycji. Obsługa powinna być pomocna i uprzejma, ale nie narzucająca się po kilka razy https://www.lombard-vip.pl/telefony/. Klient musi mieć możliwość swobodnego obejrzenia towaru. Im większy wybór przedmiotów z jednego asortymentu, tym większe jest zainteresowanie konsumentów. Dobra jakość towaru buduje wizerunek lombardu. Spotyka się wyspecjalizowane lombardy, które oferują określony rodzaj towaru, np.: elektronikę i sprzęt AGD lub biżuterię z różnych kruszców. Swoją ofertą przyciągają osoby zainteresowane konkretnym asortymentem o sprecyzowanych oczekiwaniach. Współczesne lombardy to coraz częściej eleganckie miejsca, które stawiają na najwyższą jakość obsługi klienta.

Lombard to miejsce, w którym w nagłych sytuacjach można podratować sytuację finansową.  Ludzie dysponują różnymi cennymi przedmiotami. Zastawienie rzeczy w lombardzie nie musi oznaczać jej utraty. Większość klientów spłaca zobowiązanie i odzyskuje zastawiony towar. Nie ma możliwości, aby w lombardzie uzyskać bardzo duże kwoty sięgające kilkuset tysięcy złotych. Polacy coraz chętniej przyznają, że chociaż raz w życiu korzystali z usług lombardu i nie widzą w takiej pożyczce nic niestosownego.