Ile można zarobić na prowadzeniu wypożyczalni samochodów?

Ile można zarobić na prowadzeniu wypożyczalni samochodów?

Nie ma rozwiązań biznesowych, które dają gwarancję odniesienia sukcesu. W takim przypadku powstałaby dziura, która szybka zostałaby zapełniona przez nowe podmioty. Wszystko sprowadza się do działań rynkowych, a pośród nich przetrwają jedynie najsilniejsi. W przypadku konkretnych branż pojawiają się podobieństwa, które mogą nam pomóc podejmować ostatecznie decyzje. Każdy przypadek jest indywidualny, ale często są one budowane na podobnych założeniach. Czy opłaca się zakładać wypożyczalnię samochodów? Jakie zyski możemy osiągnąć, zakładając taki biznes?

focus 1Czy wypożyczalnia samochodów jest opłacalna?

Oczywiście trudno odpowiedzieć na takie pytanie z gwarancją przedstawienia prawdy. Z jednej strony w początkowej fazie musimy borykać się z problemem tego, że nasza marka nie jest znana. Z drugiej strony możliwości zarobku są naprawdę duże. W dodatku sama działalność może mieć różny zakres. Wynajem busów różni się przecież znacząco od standardowej wypożyczalni samochodów osobowych. Istnieją szacunki, które określają, że już wypożyczenie jednego samochodu prowadzi do zarobku na poziomie od 200 do 400 zł dziennie. Łatwo więc przeliczyć, że możliwe do odniesienia korzyści finansowe są bardzo duże. Nie możemy odmówić temu biznesowi potencjału. W przypadku posiadania floty złożonej z 10 samochodów i przy korzystnej koniunkturze rynkowej możemy zarobić dziennie nawet 4000 zł. Powinniśmy sobie zdawać sprawę, że nie jest to łatwe do prowadzenia przedsiębiorstwo. Zazwyczaj ryzyko jest powiązane z możliwością osiągnięcia dużych zysków i w tej sytuacji również okazuje się to prawdą. Wynajem aut dostawczych lub innych mniej standardowych pojazdów może prowadzić do jeszcze wyższego uzyskania przychodu.

Trendy rynkowe

Ludzie coraz częściej nie wyobrażają sobie życia bez samochodu. Jednocześnie pojawiają się takie trudności jak problemy z własnym pojazdem czy wyjazd w jakieś miejsce, gdzie nie będziemy mieć dostępu do własnego auta. Dodatkowo wiele osób pasjonuje się tym, żeby regularnie zmieniać samochody, a wypożyczalnia może być pewnego rodzaju substytutem. Według szacunków w kolejnych latach wypożyczalnie samochodów tylko zyskają na potencjale i będą mogły prowadzić do uzyskania jeszcze większych zysków.

Ryzyko finansowe a wypożyczalnia samochodów

Ile można zarobić na prowadzeniu wypożyczalni samochodów?Ryzyko finansowe związane z tą działalnością jest dość wysokie. Często bywa ono jednak rekompensowane dzięki odniesieniu znaczących korzyści finansowych. Przede wszystkim prowadzenie tej działalności wiąże się z potrzebą stosunkowo dużych nakładów finansowych. Jest to związane przede wszystkim z leasingu samochodów. W wielu sytuacjach do rozpoczęcia tego biznesu będziemy musieli skorzystać z dodatkowych źródeł finansowania. Te z kolei prowadzą do zwiększenia kosztów, ale również wspomnianego ryzyka. Czy ewentualne uszkodzenia samochodów są problematyczną częścią tej działalności? Tak naprawdę odpowiednia konstrukcja umowy zrzuca z nas znaczącą część odpowiedzialności i zabezpiecza przed sytuacjami niestandardowymi. Nie zmienia to jednak faktu, że w trakcie funkcjonowania tego biznesu będą pojawiać się trudności w związku z np. pojawiającymi się rysami. Kolejne trudności są częścią większości biznesów tzn. sama kwestia reklamy. W początkowej fazie trudniej o to, żeby klient nam zaufał. Wypożyczenie samochodu osobowego lub auta dostawczego to przecież odpowiedzialność. Nikt nie chce mieć później problemów w związku z usterkami, które tak naprawdę pojawiły się już wcześniej.

Ile można zarobić na wypożyczalni samochodów?

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, możemy stwierdzić, że wypożyczalnia samochodów to bardzo ciekawy pomysł na działalność gospodarczą. Szacuje się, że sprawnie prowadzony biznes może prowadzić do uzyskania nawet 30000 zł miesięcznie. Oczywiście zależy to od popularności naszego przedsiębiorstwa, czy liczby posiadanych przez nas pojazdów. Z tego powodu trudno również spotkać się z dokładnymi szacunkami. Nie zmienia to faktu, że nie jest to łatwa działalność i wiąże się ze stosunkowo dużym ryzykiem. Konieczność utrzymania całej floty pojazdów jest kosztowna w związku z leasingiem. Dodatkowo pojawiają się problemy związane z samym stanem technicznym pojazdów. Oczywiście odpowiedni biznesplan może prowadzić do wyeliminowania znaczącej liczby problemów. Osoba, która zajmuje się tym tematem, musi wcześniej dokonać stosownych obliczeń, które będą zawierać amortyzację kosztów. W wielu przypadkach jesteśmy w stanie łatwo ocenić to, po jakiej ilości przejechanych kilometrów dojdzie do pewnych awarii. Możemy powiedzieć, że w przypadku wypożyczalni samochodów biznesplan jest jeszcze ważniejszy niż przy zdecydowanej większości innych działalności. Auta dostawcze będą zachowywać się nieco inaczej niż autobusy, ale wszystkie te kwestie można łatwo przewidzieć.

Zobacz również:

 

Ile zarabia wypożyczalnia samochodów?

Wypożyczalnie samochodów mogą wyraźnie różnić się od siebie uzyskanymi przychodami. To naturalne, że część działalności szybko traci rentowność i przestaje istnieć, co wiąże się z obciążeniami finansowymi. Pomimo tego jest to biznes, który ma ogromny potencjał i może prowadzić do uzyskania zarobku na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych każdego miesiąca. Z tego powodu jest to z pewnością działalność, którą warto rozpatrywać, jeśli jesteśmy w stanie zaryzykować, żeby odnieść ogromny sukces finansowy.