Endermologie LPG Alliance – co to jest?

Endermologie LPG Alliance - co to jest?

Endermologie LPG Alliance to pojęcie, które dla zdecydowanej większości ludzi brzmi dość enigmatycznie. Tymczasem to nic innego jak popularny ostatnimi czasy zabieg medycyny estetycznej. Wiele osób ceni ten zabieg ze względu na dużą efektywność. Dzięki niemu możliwe jest zniwelowanie naprawdę wielu defektów natury estetycznej. Mowa tu między innymi o uciążliwej pomarańczowej skórce. Zanim jednak zdecydujemy się na zabieg Endermologie LPG Alliance, dowiedzmy się, na czym ten zabieg polega i kto może go przeprowadzać. Warto byłoby również poznać przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu. 

Podstawowe informacje na temat zabiegu

Każdy, kto wybiera się na zabieg Endermologie LPG Alliance powinien wiedzieć, z czym jest on związany. Okazuje się, że zabieg ten można uznać za bardzo bezpieczny. Mocnymi stronami tego zabiegu medycyny estetycznej są również skuteczność oraz bezbolesność. Nie ulega wątpliwości, że zabieg ten może nam zagwarantować naprawdę spektakularne rezultaty, jeżeli zdecydujemy się poddać zalecanej ilości serii. Przeważnie zaleca się około pięciu takich serii. Dzięki zabiegowi możliwe będzie zlikwidowanie lub zmniejszenie widoczności pomarańczowej skórki, zwanej również cellulitem. Ponadto, skóra stanie się zdecydowanie młodsza oraz wygładzona. Zyska ponadto jednolity i zdrowy koloryt. Nie sposób nie zauważyć, że na skutek tego zabiegu pobudzone zostaje również mikrokrążenie skórne. To również pozytywnie przekłada się na walkę z pomarańczową skórką. Ważne jest to, aby zabieg wykonywał wykwalifikowany oraz najlepiej doświadczony kosmetolog. Wykonywanie tego zabiegu w warunkach domowych jest niestety niemożliwe. Warto byłoby więc poczytać opinie na temat poszczególnych gabinetów kosmetologicznych oferujących tego typu zabiegi. Im większa liczba pozytywnych opinii na temat zabiegu, tym większe szanse na to, że będziemy zadowoleni. Nie sposób nie zauważyć, że największy wybór godnych polecenia miast będziemy mieli w dużych i prężnie rozwijających się miastach. 

Jak postępować po zabiegu i czy konieczna jest rekonwalescencja?

Bardzo wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób należy postępować po zabiegu Endermologie LPG Alliance. Okazuje się jednak, że jakieś szczególne postępowanie po zabiegu nie będzie konieczne. Mimo, że rekonwalescencja nie jest konieczna, jeżeli kosmetolog zaleci nam jakieś postępowanie, warto podążać za jego wskazówkami. Każdy przypadek jest bowiem nieco inny. Każda skóra reaguje również inaczej na zabieg. Z tego też względu, w niektórych przypadkach konieczne może być pewne szczególne postępowanie po zabiegu. Dla podtrzymania efektów zabiegu zalecana jest odpowiednia pielęgnacja. Jeżeli nie potrafimy ułożyć jej samodzielnie, poprośmy o pomoc kosmetologa, który wykonywał zabieg. Najczęściej jednak zaleca się kremy i balsamy antycellulitowe. Kosmetyki ujędrniające skórę możemy zakupić w każdej drogerii. Być może jednak, kosmetolog zaleci nam stosowanie profesjonalnego preparatu, który będziemy mogli zamówić w salonie, w którym będziemy poddawać się zabiegowi. Należy także pamiętać, że po jednym zabiegu Endermologie LPG Alliance nie ujrzymy jakichś spektakularnych efektów. Z każdą kolejną serią rezultaty będą jednak coraz bardziej zauważalne. 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu Endermologie LPG Alliance?

Endermologie LPG Alliance - co to jest?Zanim zdecydujemy się na zabieg Endermologie LPG Alliance, warto dowiedzieć się, jakie są właściwie przeciwwskazania do jego wykonania. Otóż przede wszystkim, przeciwwskazaniem do poddania się zabiegowi będzie pierwszy trymestr ciąży. Zabiegu tego nie wykonuje się również u osób, które borykają się z aktywnymi nowotworami. Ponadto, zabieg ten nie jest wskazany u osób, które cierpią na zapalenie żył. Ponadto, przeciwwskazaniem będzie także stosowanie leków przeciwkrzepliwych. Nie należy zapominać również o tym, że zabieg ten nie powinien być wykonywany u osób, które cierpią na bielactwo. Infekcje różnego rodzaju także będą stanowić przeciwwskazanie do zabiegu Endermologie LPG Alliance. Niektóre z przeciwwskazań mają na szczęście charakter przemijający. Dlatego tez po ich ustąpieniu, możliwe będzie poddanie się temu zabiegowi medycyny estetycznej. Warto także mieć świadomość tego, jakie są wskazania do wykonania zabiegu. Wśród nich wyróżnia się bowiem nie tylko wspomniany już wyżej cellulit. Zabieg ten jest wskazany również u osób, które borykają się z wiotką skórą. Na tym jednak nie koniec. Wskazaniem do wykonania zabiegu będzie również nadmiar toksyn w organizmie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w niektórych przypadkach jest to dość ciężkie do określenia. Osoby, które obserwują swój organizm będą jednak wiedziały, kiedy zaistnieje tego typu wskazanie. Zaburzenia krążenia krwi oraz limfy także będą stanowiły wskazanie do poddania się zabiegowi. Obrzęki oraz nadwaga także są poważnym wskazaniem do wykonania zabiegu. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tego, czy poddać się zabiegowi czy też nie, należy porozmawiać ze specjalistą. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy rozważamy poddanie się zabiegowi.