Jak wygląda myjnia bezdotykowa?

Jak wygląda myjnia bezdotykowa?

Jak wygląda myjnia bezdotykowa?

Jak wygląda myjnia bezdotykowa? Dla jednych jest to obowiązek, inni czują się odprężeni i spokojni – niezależnie od tego, mycie samochodu w dzisiejszych czasach jest właściwie koniecznością. W świecie panują zasady społeczne, które powinny być przez nas przestrzegane, dlatego też regularna wizyta na myjni samochodowej to właściwie obowiązek. Jak wygląda myjnia bezdotykowa w praktyce?

W jaki sposób myć samochód na myjni bezdotykowej? Co z gąbkami i własnymi preparatami na myjni – są konieczne? Dlaczego takie rozwiązanie jest w ogóle godne uwagi? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Myjnia bezdotykowa – jak wygląda w praktyce?

Jak wygląda myjnia bezdotykowa?
Jak wygląda myjnia bezdotykowa?

W pierwszej kolejności warto zdecydować się na zdefiniowanie myjni bezdotykowej, bo ta, pomimo że jest bardzo popularna, to dla wielu nadal pozostaje zagadką. Jak sama nazwa nam wskazuje, myjnia bezdotykowato miejsce, w którym możliwe jest dokładne wyczyszczenie pojazdu, bez kontaktu fizycznego z mytą powierzchnią. Cały proces odbywa się za pośrednictwem strumienia wody, który to kierowany jest w stronę powierzchni pojazdu. Tego typu rozwiązanie niesie ze sobą wiele zalet, do których wrócimy w nieco dalszej części artykułu. Z reguły myjnia przypomina ogromny przystanek autobusowy, który podzielony jest na kilka części- dzięki temu wielu klientów jednocześnie może korzystać z tego udogodnienia. Wjeżdżamy czterokołowcem we wskazane miejsce, zabezpieczamy samochód przed ruszeniem się, a następnie wychodzimy z niego. Po lewej lub prawej stronie (w zależności od lokalizacji) będzie znajdować się specjalne urządzenie razem z lancą. Aby rozpocząć proces mycia wrzucamy monety do wnętrza, a także wybieramy, jakie tryby nas interesują. Jeśli nie mamy drobnych, często w pobliżu znaleźć można rozmieniarki pieniędzy- jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Budowa myjni samochodowej nie jest zbyt skomplikowana, podobnie jak proces korzystania z niej.

W jaki sposób myć samochód na myjni bezdotykowej?

Na początku powinniśmy pokryć naszą karoserię warstwą piany aktywnej. Warto zdecydować się na te lokalizacje, w których piana jest możliwe najgęstsza, jednocześnie stosunkowo najdłużej utrzymuje się na powierzchni. Można dojść do wniosku, że im dłużej, tym lepsza jakość kosmetyków. Warto wspomnieć o tym, że nakładanie piany powinniśmy rozpoczynać od spodu. W pierwszej kolejności należy skupić się na elementach, które są najbardziej zabrudzone, bowiem w tym przypadku piana będzie mogła pracować nieco dłużej. Teraz powinniśmy odczekać jakiś czas, dzięki czemu wszelkie zabrudzenia odmokną – jest to dla nas pozytywne zjawisko, bowiem czyszczenie będzie szybsze i łatwiejsze. Teraz przystępujemy do spłukiwania piany. Wiele osób błędnie zakłada, że im bliżej znajduje się pistolet od karoserii, tym lepiej dla nas, bowiem możemy liczyć na większą efektywność. W praktyce nie ma to jednak racji bytu, pistolet powinniśmy trzymać w odległości oscylującej w granicach od 50 do 70 cm, pod kątem 45 stopni. Spłukiwanie natomiast rozpoczynamy od dachu, następnie kierujemy się ku podwoziu. Po zakończeniu tego procesu możemy skorzystać z woskowania i nabłyszczania- w zależności od indywidualnych preferencji.

Gąbka i własne preparaty na myjni?

Namydlony samochód możemy oczyścić za pomocą własnej gąbki, o ile regulamin danego obiektu nam to umożliwia. Niestety, ale sprzęt, który znajduje się na myjniach bezdotykowych, często nie jest szanowany przez użytkowników. W konsekwencji akcesoria leżały w piasku bądź w innych miejscach, przez co możliwe jest zarysowanie samochodu. Dlatego tak istotne jest, żeby korzystać wyłącznie z własnych gąbek. Kiedy już uda nam się dokładnie wyszorować czterokołowca, korzystamy z opcji spłukiwania wody z dodatkiem hydrowosku. Dzięki temu auto wysuszy się pod wpływem pędu powietrza. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden szczegół. Mycie będzie efektywniejsze, jeśli skorzystamy z własnych preparatów. Przydatne okażą się szczególnie te do felg i reflektorów. Dlatego też warto zabierać ze sobą kilka najbardziej podstawowych kosmetyków samochodowych, a także własną szczotkę.

Zalety i wady myjni bezdotykowej

Biorąc pod uwagę, jak wiele zalet posiada – otwarcie myjni bezdotykowej to bardzo przyszłościowy biznes. Przede wszystkim warto rozpocząć od tego, że dzięki ciśnieniowemu myciu możemy usunąć wszelkie uporczywe zanieczyszczenia, które w normalnych warunkach byłyby niezwykle trudne do usunięcia. Dodatkowo nasza dłoń nie ma bezpośredniego kontaktu z powierzchnią. Nie musimy korzystać ze ściereczek, szmatek, a środki myjące są dla nas jedynie dodatkiem, a nie obowiązkiem. Myjnie bezdotykowe charakteryzują się specjalnymi środkami chemicznymi, które są łagodne dla lakieru. Dzięki temu, że korzystamy z lancy, możemy dostać się nawet do trudno dostępnych miejsc nadwozia i podwozia czterokołowca. Koszt usługi jest stosunkowo niski, biorąc pod uwagę, jak dużo zalet możemy wyróżnić. Myjnie są z reguły otwarte 24h/7, dlatego też możemy się na nie wybrać niezależnie od pory dnia.