Jak wygląda myjnia bezdotykowa?

Jak wygląda myjnia bezdotykowa?

Dla jednych jest to obowiązek, inni czują się odprężeni i spokojni- niezależnie od tego, mycie samochodu w dzisiejszych czasach jest właściwie koniecznością. W świecie panują zasady społeczne, które powinny być przez nas przestrzegane, dlatego też regularna wizyta na myjni samochodowej to właściwie obowiązek. Jak wygląda myjnia bezdotykowa w praktyce? W jaki sposób myć samochód na myjni bezdotykowej? Co z gąbkami i własnymi preparatami na myjni- są konieczne? Dlaczego takie rozwiązanie jest w ogóle godne uwagi? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Jak wygląda myjnia bezdotykowa?Myjnia bezdotykowa – jak wygląda w praktyce?

W pierwszej kolejności warto zdecydować się na zdefiniowanie myjni bezdotykowej, bo ta, pomimo że jest bardzo popularna, to dla wielu nadal pozostaje zagadką. Jak sama nazwa nam wskazuje, myjnia bezdotykowa to miejsce, w którym możliwe jest dokładne wyczyszczenie pojazdu, bez kontaktu fizycznego z mytą powierzchnią. Cały proces odbywa się za pośrednictwem strumienia wody, który to kierowany jest w stronę powierzchni pojazdu. Tego typu rozwiązanie niesie ze sobą wiele zalet, do których wrócimy w nieco dalszej części artykułu. Z reguły myjnia przypomina ogromny przystanek autobusowy, który podzielony jest na kilka części- dzięki temu wielu klientów jednocześnie może korzystać z tego udogodnienia. Wjeżdżamy czterokołowcem we wskazane miejsce, zabezpieczamy samochód przed ruszeniem się, a następnie wychodzimy z niego. Po lewej lub prawej stronie (w zależności od lokalizacji) będzie znajdować się specjalne urządzenie razem z lancą. Aby rozpocząć proces mycia wrzucamy monety do wnętrza, a także wybieramy, jakie tryby nas interesują. Jeśli nie mamy drobnych, często w pobliżu znaleźć można rozmieniarki pieniędzy- jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Budowa myjni samochodowej nie jest zbyt skomplikowana, podobnie jak proces korzystania z niej. 

W jaki sposób myć samochód na myjni bezdotykowej?

Na początku powinniśmy pokryć naszą karoserię warstwą piany aktywnej. Warto zdecydować się na te lokalizacje, w których piana jest możliwe najgęstsza, jednocześnie stosunkowo najdłużej utrzymuje się na powierzchni. Można dojść do wniosku, że im dłużej, tym lepsza jakość kosmetyków. Warto wspomnieć o tym, że nakładanie piany powinniśmy rozpoczynać od spodu. W pierwszej kolejności należy skupić się na elementach, które są najbardziej zabrudzone, bowiem w tym przypadku piana będzie mogła pracować nieco dłużej. Teraz powinniśmy odczekać jakiś czas, dzięki czemu wszelkie zabrudzenia odmokną – jest to dla nas pozytywne zjawisko, bowiem czyszczenie będzie szybsze i łatwiejsze. Teraz przystępujemy do spłukiwania piany. Wiele osób błędnie zakłada, że im bliżej znajduje się pistolet od karoserii, tym lepiej dla nas, bowiem możemy liczyć na większą efektywność. W praktyce nie ma to jednak racji bytu, pistolet powinniśmy trzymać w odległości oscylującej w granicach od 50 do 70 cm, pod kątem 45 stopni. Spłukiwanie natomiast rozpoczynamy od dachu, następnie kierujemy się ku podwoziu. Po zakończeniu tego procesu możemy skorzystać z woskowania i nabłyszczania- w zależności od indywidualnych preferencji. 

Gąbka i własne preparaty na myjni?

Namydlony samochód możemy oczyścić za pomocą własnej gąbki, o ile regulamin danego obiektu nam to umożliwia. Niestety, ale sprzęt, który znajduje się na myjniach bezdotykowych, często nie jest szanowany przez użytkowników. W konsekwencji akcesoria leżały w piasku bądź w innych miejscach, przez co możliwe jest zarysowanie samochodu. Dlatego tak istotne jest, żeby korzystać wyłącznie z własnych gąbek. Kiedy już uda nam się dokładnie wyszorować czterokołowca, korzystamy z opcji spłukiwania wody z dodatkiem hydrowosku. Dzięki temu auto wysuszy się pod wpływem pędu powietrza. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden szczegół. Mycie będzie efektywniejsze, jeśli skorzystamy z własnych preparatów. Przydatne okażą się szczególnie te do felg i reflektorów. Dlatego też warto zabierać ze sobą kilka najbardziej podstawowych kosmetyków samochodowych, a także własną szczotkę. 

Zalety i wady myjni bezdotykowej

Biorąc pod uwagę, jak wiele zalet posiada- otwarcie myjni bezdotykowej to bardzo przyszłościowy biznes. Przede wszystkim warto rozpocząć od tego, że dzięki ciśnieniowemu myciu możemy usunąć wszelkie uporczywe zanieczyszczenia, które w normalnych warunkach byłyby niezwykle trudne do usunięcia. Dodatkowo nasza dłoń nie ma bezpośredniego kontaktu z powierzchnią. Nie musimy korzystać ze ściereczek, szmatek, a środki myjące są dla nas jedynie dodatkiem, a nie obowiązkiem. Myjnie bezdotykowe charakteryzują się specjalnymi środkami chemicznymi, które są łagodne dla lakieru. Dzięki temu, że korzystamy z lancy, możemy dostać się nawet do trudno dostępnych miejsc nadwozia i podwozia czterokołowca. Koszt usługi jest stosunkowo niski, biorąc pod uwagę, jak dużo zalet możemy wyróżnić. Myjnie są z reguły otwarte 24h/7, dlatego też możemy się na nie wybrać niezależnie od pory dnia.