Witamy!

Jeden z ciekawszych serwisów prawniczych, rozbudowany pod względem, aktualności, funkcjonalności, szybkości działania, łatwości obsługi i efektywnego wyszukiwania ciekawostek branżowych.

Lipiec 2018 Czerwiec 2018 Luty 2018 Wrzesień 2017

Czego oczekiwać od notariusza?

2018-07-03 | Lucyna

frazy kluczowe: kancelarie notarialne we Wrocławiu, tani notariusz, wrocławski notariusz

U notariusza nie bywa się zbyt często. Kiedy jednak taka sytuacja się zdarzy, często zadajemy sobie pytanie czego po takiej wizycie się spodziewać. Inny słowy, czego spodziewać się od samego notariusza. Na każdego notariusza nałożony jest określony zakres obowiązków. 

Warto je poznać przed wizytą w kancelarii notarialnej. Dzięki temu będziemy wiedzieć czy wszystko przebiegło tak jak przebiec powinno. Przede wszystkim, notariusz wszelkie dokumenty i akty notarialne powinien sporządzać w sposób jasny i przejrzysty. Wszystko co jest zapisane w akcie powinno być dla nas jasne i zrozumiałe. Ponad to, notariusz dbać powinien o interesy każdej ze stron. 
Innymi słowy, musi być bezstronny. Każdą ze stron musi obsługiwać w taki sam sposób. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek niejasności obowiązkiem notariusza jest wyjaśnienie wszystkich aspektów. Jeśli zatem czegoś nie rozumiemy zawsze należy zapytać, a notariusz odpowie na nasze pytania. Nie trzeba chyba wspominać o tym, że notariusz absolutnie powinien odmówić dokonania jakiejkolwiek czynności, która byłaby niezgodna z prawem.
Notariusz zobowiązany jest także do zachowania tajemnicy. Na koniec warto jeszcze podkreślić, że sporządzone akty notarialne notariusz wydaje tylko i wyłącznie stronom w nim uczestniczącym. Wszystkie te zasady obowiązują każdego notariusza. Niezależnie od tego czy jest droższy, czy jest to tani notariusz. 
Wiele kancelarii notarialnych umieszcza na swoich stronach internetowych dokładne wyjaśnienia dotyczące tego jak przebiega proces sporządzenia aktu notarialnego. Robią tak np. kancelarie notarialne we Wrocławiu. Można jest znaleźć w Internecie na stronie www.kancelarianotarialna-wroclaw.pl

'

Zdjęcia naszego reportera
kancelarie notarialne we Wrocławiu
tani notariusz
wrocławski notariusz

Warto zobaczyć: